Stredisko otvorené
08:30 - 16:00
Mlynky
6°
hmla
humidity: 93%
H 16 • L 4
9°
Sun
8°
Mon
8°
Tue
6°
Wed
Weather from OpenWeatherMap
Cenník Webcam Mapa Leto

Zjazdovky

NáročnosťDĺžkaPrevýšeniePodmienkyPrevádzka
Turistická (free ride)Ľahká (modrá)1400 m266 m
KomínNáročná (červená)1000 m266 m
Letná studňaNáročná (červená)900 m266 m
Zimná studňaŤažká (čierna)700 m266 m
Koleso (free ride)Ťažká (čierna)700 m266 m
DetskáĽahká (modrá)150 m20 m

Domov

 

 

Či je lyžovanie šport?

Hm, nie. Skôr je to vlastný svet, zložený z tisícov detailov. Z mrazivého, horského vzduchu. Z vône pariaceho sa čaju. Perfektne nabrúsených lyží. Zarosených okuliarov. Vločiek dopadajúcich za golier. A rýchlosti – toho strhujúceho pocitu keď sa rútim dolu svahom, som s lyžami jedna bytosť balancujúca na hrane, obklopená nádhernou prírodou a ľuďmi, prežívajúcimi to isté. Nepoznám ich. Ale viem, že sme si veľmi podobný. Musíme byť.

Sme lyžiarmi. So všetkým, čo k tomu patrí!

Laura_kovacova_main


 

 

Zobudíš sa ráno na horách. Zhlboka sa nadýchneš čerstvého vzduchu a zahladíš sa na perfektne upravené zjazdovky. Cestou do strediska vnímaš pod nohami vŕzgajúci sneh. Krok za krokom splývaš s okolitou atmosférou. Si plný energie, tešíš sa ako dieťa.

Po prvej jazde zadýchaný zastavíš a uvedomíš si, že viac od života nepotrebuješ. Iba ísť znova a znova. Užívať si pohodu s priateľmi, trafiť lásku snehom do tváre. Zohriať sa horúcim čajom a užiť si výhľad na nedotknutú prírodu Slovenského raja.

Tom_Simon_main

To bude dôvod, prečo mám Mlynky rád.


 

 

Že prečo lyžujem?

Lebo ma to napĺňa. Neviem, asi budem hlboko v duši pravým športovcom. Jeden z tých, ktorí chodia po svete hľadajúc výzvy. Hranice, ktoré by mohli otestovať. Jediné, čo v ich životoch dáva zmysel je túžba vyhrať. Nad inými. Nad sebou. Pri lyžovaní to máš všade – každá jazda, každý oblúk je nový test. Nová šanca zvládnuť to. Ísť rýchlejšie. Nespadnúť. Nepotrebuješ nikoho iného.

Tvoj súper je tam von – strmé, zasnežené zjazdovky strediska Ski Gugel Mlynky.

Jakub_Leskovjanske_main


 

 

Hm, svet mi vždy prišiel strašne uponáhľaný. Teda, všetci sa furt ženú za peniazmi. Sťažujú sa. Veď vieš, čo myslím. Ja som tomu nikdy nerozumela.

Pre mňa, to čo dáva zmysel je ísť von. Navoskovať si lyže. Zapnúť lyžiarky. Cestou na vleku si pospevovať pesničku. Postaviť sa na začiatok lyžiarskej zjazdovky, oprieť sa o palice a sledovať svet okolo. Ako pokojne plynie, zaliaty slnkom a zamrznutou prírodou.

Hej, myslím, že preto chodím lyžovať na Mlynky. Oddýchnuť si. Vypnúť. Na chvíľu zabudnúť na realitu a problémy. Len tak si užívať. Byť v pohode.